TCL S45H 2.0chPro Deep Bass Soundbar with Dolby Atmos
£79.00
Available from 20th May 2026
- Product Dimensions6.8cm x 105.4cm x 12.4cm
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN8720568106021
TCL S45H 2.0chPro All-in-One Deep Bass Soundbar - Dark Titanium
| Manufacturer | TCL |
|---|---|
| GTIN | 8720568106021 |
| Model Number | S45H |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 105.4 cm |
| Height | 6.8 cm |
| Product Dimensions | 6.8cm x 105.4cm x 12.4cm |
| Depth | 12.4 cm |
| Additional Information | Dual Horn Echo Chambers, Tutti Choral |
| Shipping Weight | 2.05 kg |
| Shipping Height | 15 cm |
| Shipping Depth | 16.3 cm |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| HDMI | Yes |
| Features | Dual Bass System ? Delivers rich, room-filling bass, Amp Port Design ? Reduces distortion for clear sound, Polymeric Chambers ? Minimise resonance and noise, AI Sonic-Adaptation ? Automatically optimises audio |
| Bluetooth | Yes |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| Colour | Dark Titanium |
| Key Feature 1 | Dual Bass System ? Delivers rich, room-filling bass |
| Key Feature 3 | Polymeric Chambers ? Minimise resonance and noise |
| Key Feature 2 | Amp Port Design ? Reduces distortion for clear sound |
| Key Feature 4 | AI Sonic-Adaptation ? Automatically optimises audio |
| USB | Yes |
| Weight | 2 kg |
| Number of Channels | 2ch |
| Is Soft Bundle | No |
