TCL Q65H Soundbar 5.1 with Dolby Atmos - Black
£199.00
Available from 20th May 2026
- Product Dimensions5.8cm x 104cm x 11cm
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN5901292528102
TCL Q65H 5.1 soundbar with Dolby Atmos + Ray Danz technologies - Black
| Manufacturer | TCL |
|---|---|
| GTIN | 5901292528102 |
| Model Number | Q65H |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 104 cm |
| Height | 5.8 cm |
| Product Dimensions | 5.8cm x 104cm x 11cm |
| Depth | 11 cm |
| Shipping Width | 113.8 cm |
| Shipping Weight | 15.2 kg |
| Shipping Height | 51.2 cm |
| Shipping Depth | 29.2 cm |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| HDMI | Yes |
| Features | HDMI eARC 2.1 ? Effortless high-quality sound, RAY?DANZ tech ? Expansive audio immersion, 5.1 surround sound ? Enveloping cinematic audio, AI Sonic-Adaptation ? Tailored sound experience |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| Colour | Black |
| Key Feature 1 | HDMI eARC 2.1 ? Effortless high-quality sound |
| Key Feature 3 | 5.1 surround sound ? Enveloping cinematic audio |
| Key Feature 2 | RAY?DANZ tech ? Expansive audio immersion |
| Key Feature 4 | AI Sonic-Adaptation ? Tailored sound experience |
| Weight | 6.4 kg |
| Is Soft Bundle | No |
