Shark TH200UK Fan and Heater in Charcoal Colour
£349.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions117cm x 35cm x 30cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356323741
Shark TH200UK Fan and Heater in Charcoal Colour
| Manufacturer | Shark |
|---|---|
| GTIN | 622356323741 |
| Model Number | TH200UK |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Fans |
| Width | 35 cm |
| Height | 117 cm |
| Product Dimensions | 117cm x 35cm x 30cm |
| Depth | 30 cm |
| Additional Information | Button Control, Package Contents: Appliance, Remote, AAA Batteries, Material: Plastic, Timer, 2200W Power Consumption, Thermostat, Cord Length: 3.05, Safety Cut Out |
| Application/Usage | Fan & Heater |
| Shipping Width | 30.4 cm |
| Shipping Weight | 13.48 kg |
| Shipping Height | 65.3 cm |
| Shipping Depth | 45.4 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.sharkclean.co.uk/register guarantee |
| Features | LED control panel ? Intuitive setting adjustments, Wide 180° oscillation ? Even room airflow distribution, Customisable timer ? Tailor your heating schedule, Max 32°C warmth ? Ideal cosy temperature control |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | SDA |
| Colour | Charcoal |
| Key Feature 1 | LED control panel ? Intuitive setting adjustments |
| Key Feature 3 | Customisable timer ? Tailor your heating schedule |
| Key Feature 2 | Wide 180° oscillation ? Even room airflow distribution |
| Key Feature 4 | Max 32°C warmth ? Ideal cosy temperature control |
| Weight | 9.98 kg |
| Number of Fan Speeds | 10 |
| Is Soft Bundle | No |
