Shark FA050UKLV FlexBreeze TableMate High-Velocity Fan
£129.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions29.1cm x 21.2cm x 22cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356340786
Shark FA050UKLV FlexBreeze TableMate High-Velocity Fan
| Manufacturer | Shark |
|---|---|
| GTIN | 622356340786 |
| Model Number | FA050UKLV |
| Colour Group | Purple |
| Product Range | Fans |
| Width | 21.2 cm |
| Height | 29.1 cm |
| Product Dimensions | 29.1cm x 21.2cm x 22cm |
| Depth | 22 cm |
| Shipping Width | 27.1 cm |
| Shipping Weight | 2.9 kg |
| Shipping Height | 34.4 cm |
| Shipping Depth | 25.9 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.sharkclean.co.uk/register guarantee |
| Features | HydroGo Mist ? Provides refreshing ultra-fine droplets, Five Speeds & Modes ? Tailor airflow to your preference, Up to 12-Hour Runtime ? Stay cool without interruptions, Lightweight & Portable ? Easy to carry and place anywhere |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Table top fan |
| Colour | Lavender |
| Key Feature 1 | HydroGo Mist ? Provides refreshing ultra-fine droplets |
| Key Feature 3 | Up to 12-Hour Runtime ? Stay cool without interruptions |
| Key Feature 2 | Five Speeds & Modes ? Tailor airflow to your preference |
| Key Feature 4 | Lightweight & Portable ? Easy to carry and place anywhere |
| Weight | 1.77 kg |
| Number of Fan Speeds | 5 |
| Is Soft Bundle | No |
