Shark FA050UKGN FlexBreeze TableMate Portable Fan
£129.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions29.1cm x 21.2cm x 22cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356340793
Shark FA050UKGN FlexBreeze TableMate Portable Fan
| Manufacturer | Shark |
|---|---|
| GTIN | 622356340793 |
| Model Number | FA050UKGN |
| Colour Group | Green |
| Product Range | Fans |
| Width | 21.2 cm |
| Height | 29.1 cm |
| Product Dimensions | 29.1cm x 21.2cm x 22cm |
| Depth | 22 cm |
| Shipping Width | 27.1 cm |
| Shipping Weight | 2.9 kg |
| Shipping Height | 34.4 cm |
| Shipping Depth | 25.9 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.sharkclean.co.uk/register guarantee |
| Features | HydroGo misting ? Enhances cooling comfort, Five fan speeds ? Tailor airflow to needs, 12-hour cordless run ? Long-lasting cooling, Low noise operation ? Perfect for quiet use |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Table top fan |
| Colour | Lime Green |
| Key Feature 1 | HydroGo misting ? Enhances cooling comfort |
| Key Feature 3 | 12-hour cordless run ? Long-lasting cooling |
| Key Feature 2 | Five fan speeds ? Tailor airflow to needs |
| Key Feature 4 | Low noise operation ? Perfect for quiet use |
| Weight | 1.77 kg |
| Number of Fan Speeds | 5 |
| Is Soft Bundle | No |
