Ninja PG301UK FlexFlame Gas BBQ & Outdoor Cooking System
£699.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions122.71cm x 151.3cm x 63.7cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356300810
Ninja PG301UK FlexFlame Gas BBQ & Outdoor Cooking System
| Manufacturer | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356300810 |
| Model Number | PG301UK |
| Colour Group | Black |
| Product Range | BBQ's |
| Width | 151.3 cm |
| Height | 122.71 cm |
| Product Dimensions | 122.71cm x 151.3cm x 63.7cm |
| Depth | 63.7 cm |
| Cord Length | 0.66 m |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Functions | 4- GRILL/PIZZA, 2 ZONE, ROAST/BAKE, LOW & SLOW |
| Features | FlexFlame Technology ? Precise heat control enhances cooking, Robust Construction ? Ensures durability in outdoor use, User-Friendly Controls ? Simplify outdoor cooking tasks, Sleek Black Design ? Combines style with practical function |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Outdoor Grill |
| Colour | Black |
| Key Feature 1 | FlexFlame Technology ? Precise heat control enhances cooking |
| Key Feature 3 | User-Friendly Controls ? Simplify outdoor cooking tasks |
| Key Feature 2 | Robust Construction ? Ensures durability in outdoor use |
| Key Feature 4 | Sleek Black Design ? Combines style with practical function |
| Weight | 59 kg |
| Is Soft Bundle | No |
