Ninja FB265EUUKGY FrostVault 65QT Wheeled Cooler Slate Grey
£349.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions48cm x 44.1cm x 93cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356323420
Ninja FB265EUUKGY FrostVault 65QT Wheeled Cooler Slate Grey
| Manufacturer | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356323420 |
| Model Number | FB265EUUKGY |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Product Range | Freestanding Larder Fridges |
| Width | 44.1 cm |
| Height | 48 cm |
| Product Dimensions | 48cm x 44.1cm x 93cm |
| Depth | 93 cm |
| Additional Information | Heavy-duty construction, carry handles, premium latch & lockable lid |
| Shipping Width | 49 cm |
| Shipping Weight | 22.2 kg |
| Shipping Height | 49.5 cm |
| Shipping Depth | 98 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Features | Dry Zone compartment ? Keeps dry items fresh, Robust wheeled design ? Ensures easy movement, Large 61L capacity ? Stores more supplies, Freezer-grade insulation ? Prolongs ice retention |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Cooler Box |
| Colour | Grey |
| Key Feature 1 | Dry Zone Compartment ? Keeps dry items fresh |
| Key Feature 3 | Large 61L capacity ? Stores more supplies |
| Key Feature 2 | Robust wheeled design ? Ensures easy movement |
| Key Feature 4 | Freezer-grade insulation ? Prolongs ice retention |
| Weight | 17.8 kg |
| Is Soft Bundle | No |
