Ninja BC251UKPK Blast Max Portable Blender Dusty Pink
£69.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions30cm x 9cm x 11.5cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356310130
Ninja BC251UKPK Blast Max Portable Blender Dusty Pink
| Manufacturer | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356310130 |
| Model Number | BC251UKPK |
| Colour Group | Pink |
| Product Range | Blenders |
| Width | 9 cm |
| Height | 30 cm |
| Product Dimensions | 30cm x 9cm x 11.5cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Control Type | Buttons |
| Additional Information | Easy to clean: Dishwasher safe removeable parts., Included: Leakproof Lid with Sip Spout and Handle, Detachable Blending Vessel (570ml), Rechargeable Motor Base Charging Cord |
| Shipping Width | 25 cm |
| Shipping Weight | 5.9 kg |
| Shipping Height | 33.5 cm |
| Shipping Depth | 26 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Features | Powerful motor ? delivers smooth blends quickly, Compact design ? blends anywhere with ease, Durable build ? ensures long-lasting performance, Stylish dusty pink ? adds a fashionable touch |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Blender |
| Colour | Pink |
| Key Feature 1 | Powerful motor ? delivers smooth blends quickly |
| Key Feature 3 | Durable build ? ensures long-lasting performance |
| Key Feature 2 | Compact design ? blends anywhere with ease |
| Key Feature 4 | Stylish dusty pink ? adds a fashionable touch |
| Weight | 1.2 kg |
| Is Soft Bundle | No |
