Ninja BC251UKNV Compact Portable Rechargeable Blender - Navy
£69.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions30cm x 9cm x 11.5cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356310253
Ninja BC251UKNV Compact Portable Rechargeable Blender - Navy
| Manufacturer | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356310253 |
| Model Number | BC251UKNV |
| Colour Group | Blue |
| Product Range | Blenders |
| Width | 9 cm |
| Height | 30 cm |
| Product Dimensions | 30cm x 9cm x 11.5cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Control Type | Button |
| Shipping Width | 23 cm |
| Shipping Weight | 5.6 kg |
| Shipping Height | 36 cm |
| Shipping Depth | 24 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register product within 28 days of purchase. register online at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee |
| Features | Powerful motor with sharp blades ? Blend efficiently, Lightweight portable design ? Blend anywhere with ease, Rechargeable battery ? Up to 25 blends per charge, Compact size ? Ideal for quick single servings |
| Material | BPA free Plastic Vessel, Stainless Blade |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Motorised/Compact Blender |
| Colour | Navy |
| Key Feature 1 | Powerful motor with sharp blades ? Blend efficiently |
| Key Feature 3 | Rechargeable battery ? Up to 25 blends per charge |
| Key Feature 2 | Lightweight portable design ? Blend anywhere with ease |
| Key Feature 4 | Compact size ? Ideal for quick single servings |
| Weight | 1.2 kg |
| Is Soft Bundle | No |
