Ninja BC251UKLD Blast Max Portable Blender Lavender
£69.99
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions30cm x 9cm x 11.5cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356321907
Ninja BC251UKLD Blast Max Portable Blender Lavender
| Manufacturer | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356321907 |
| Model Number | BC251UKLD |
| Colour Group | Purple |
| Product Range | Blenders |
| Width | 9 cm |
| Height | 30 cm |
| Product Dimensions | 30cm x 9cm x 11.5cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Control Type | Buttons |
| Additional Information | Easy to clean: Dishwasher safe removeable parts., Included: Leakproof Lid with Sip Spout and Handle, Detachable Blending Vessel (570ml), Rechargeable Motor Base Charging Cord |
| Shipping Width | 25 cm |
| Shipping Weight | 5.9 kg |
| Shipping Height | 33.5 cm |
| Shipping Depth | 26 cm |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Features | Powerful motor ? Delivers smooth blends swiftly, Cordless portability ? Blend anywhere with ease, Compact design ? Fits conveniently into bags, Easy-clean parts ? Simplifies maintenance |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Blender |
| Colour | Lavender |
| Key Feature 1 | Powerful motor ? Delivers smooth blends swiftly |
| Key Feature 3 | Compact design ? Fits conveniently into bags |
| Key Feature 2 | Cordless portability ? Blend anywhere with ease |
| Key Feature 4 | Easy-clean parts ? Simplifies maintenance |
| Weight | 1.2 kg |
| Is Soft Bundle | No |
