LG DXL7T Megasound Party Speaker Black
£499.00
Call 01732 456247 for availability
- Product Dimensions70cm x 31cm x 31.6cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806096397978
LG DXL7T.DGBRLLK Bluetooth Megasound Party Speaker - Black
| Manufacturer | LG |
|---|---|
| GTIN | 8806096397978 |
| Model Number | DXL7T.DGBRLLK |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 31 cm |
| Height | 70 cm |
| Smart App Control | Yes |
| Product Dimensions | 70cm x 31cm x 31.6cm |
| Depth | 31.6 cm |
| Additional Information | Mic & Guitar In - Sing Along to the Music, IPX4 - Handle Some Splashes |
| Audio Formats | SBC/AAC |
| Shipping Width | 81.2 cm |
| Shipping Weight | 19.12 kg |
| Shipping Height | 43.6 cm |
| Shipping Depth | 38 cm |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Features | 250W Power ? Massive sound with deep bass punch, Party Lighting ? Pixel & ring lights set the mood, Easy Move ? Wheels and handle for transport, 18Hr Battery ? Non stop music all day long |
| Format Supported | SBC, AAC |
| Bluetooth | Yes |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Bluetooth Speaker |
| Colour | Black |
| Key Feature 1 | 250W Power ? Massive sound with deep bass punch |
| Key Feature 3 | Easy Move ? Wheels and handle for transport |
| Key Feature 2 | Party Lighting ? Pixel & ring lights set the mood |
| Key Feature 4 | 18Hr Battery ? Non stop music all day long |
| Weight | 15.5 kg |
| Is Soft Bundle | No |

