Fisher & Paykel RS80AU3 Integrated French Door Fridge Freezer
£4,495.00
Call 01732 456247 for availability
- Energy RatingE
- Product Dimensions179.8cm x 79.6cm x 60.6cm
- Manufacturer Guarantee5 years
- EAN9415112266540
Fisher And Paykel RS80AU3 Fisher & Paykel RS80AU3 Integrated French Door Fridge Freezer
| Manufacturer | Fisher and Paykel |
|---|---|
| GTIN | 9415112266540 |
| Model Number | RS80AU3 |
| Energy Rating | E |
| Product Range | American Style Fridge Freezers |
| Width | 79.6 cm |
| Height | 179.8 cm |
| Product Dimensions | 179.8cm x 79.6cm x 60.6cm |
| Door Alarm | Yes |
| Depth | 60.6 cm |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Defrost Type | Frost Free |
| Warranty Information | 5 years guaranteereceipt of purchase must be kept to support any claim |
| Features | ActiveSmart system ? Preserves food freshness, Modular door design ? Complements kitchen decor, Spill-proof glass shelves ? Simplifies cleaning, Integrated ice maker ? Ensures steady ice supply |
| Fast Freeze | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | American Fridge Freezer |
| Key Feature 1 | ActiveSmart system ? Preserves food freshness |
| Key Feature 3 | Spill-proof glass shelves ? Simplifies cleaning |
| Key Feature 2 | Modular door design ? Complements kitchen decor |
| Key Feature 4 | Integrated ice maker ? Ensures steady ice supply |
| Number of Refrigerator Crispers | 2 |
| Net Freezer Capacity | 129 L |
| Noise Level | 42 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 288 L |
| Net Total Capacity | 417 L |
| Is Soft Bundle | No |

