Paykel RB9064S1 90cm Integrated Multi-temp Cool Drawer
£3,295.00
Call 01732 456247 for availability
- Energy RatingE
- Product Dimensions64cm x 85.5cm x 55.7cm
- Manufacturer Guarantee5 years
Fisher And Paykel RB9064S1 26091 Cool Drawer
| Manufacturer | Fisher and Paykel |
|---|---|
| Model Number | RB9064S1 |
| Energy Rating | E |
| Product Range | Refrigeration |
| Width | 85.5 cm |
| Height | 64 cm |
| Product Dimensions | 64cm x 85.5cm x 55.7cm |
| Door Alarm | Yes |
| Depth | 55.7 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Warranty Information | 5 years guaranteereceipt of purchase must be kept to support any claim |
| Features | Multi-temp Zone ? Five modes optimise freshness, Fridge Mode ? Keeps produce fresh longer, Freezer Mode ? Offers bottle chill and fast freeze, Integrated Design ? Blends with kitchen decor |
| Interior Light | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Cool Drawer |
| Key Feature 1 | Multi-temp Zone ? Five modes optimise freshness |
| Key Feature 3 | Freezer Mode ? Offers bottle chill and fast freeze |
| Key Feature 2 | Fridge Mode ? Keeps produce fresh longer |
| Key Feature 4 | Integrated Design ? Blends with kitchen decor |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 104 L |
| No. Refrigerator Shelves | 2 |
| Net Total Capacity | 104 L |
| Is Soft Bundle | No |

